titul

Senioři vyhozeni z úřadu Třebčic jako psi

duchodce

Toto jsou ti šmejdi: Pojem šmejd se v Česku ujal jako označení pro lidi, kteří ubližují a okrádají seniory.

  • starostka Svatava Melicharová, kadeřnice
  • místostarostka Petra Šampalíková, manažerka ve společnosti SIKO
  • zastupitel Jindřich Martínek, úředník Nepomuk, obecné přestupky

To jsou oni, šmejdi, kteří vyhodili skupinu cca 70letých babiček a dědečků z úřadu, kde se pravidelně více jak 2 roky scházeli. Bez náhrady, bez hlasování o ukončení, nikdo se s nimi nebavil. Vzali jim klíče a táhněte – zemřete. Jsou to už skoro 3 měsíce, úřad je zhasnutý, nikdo v něm není a místo aby se tam senioři 1x týdně sešli, sedí doma a vzpomínají, jaké to bylo fajn, když se mohli scházet. Oni jim to zakázali. A nejbližší hospoda je moc daleko. Pro ně je obtížné tam a nazpátek. Radši sedí doma.

O co jde?

Většina obcí si svých seniorů váží. Váží si a ctí své babičky, dědečky jež pamatují a předávají historii své obce. Dědečkové a babičky, co sotva chodí, který chtějí mít už jen klid a zahřeje je na duši každé teplé slovo, ale i pohled, či jen pozdrav, úsměv.. Kromě obce Třebčice, tam s nimi zametli jak s nechtěným odpadem.

Krátce po volbách, kdy se netradičně jako 1. náhradnice stala starostkou Třebčic Svatava Melicharová, kdy za záhadných okolností těsně před vyhlášením, odstoupil zastupitel s mandátem, jehož nahradila a k nemilému překvapení stala hned starostkou a spolu s ní její kamarádka Petra Šampalíková místostarostkou. Krátce na to byli z úřadu vyhozeni senioři jako psi. Bylo jim řečeno „vykliďte si to, my vás tu nechceme.“

Senioři z Třebčic a jejich přátelé, cca dohromady 20 lidí měli s bývalým starostou Michalem Palackým dohodu, že se každý pátek v 18:00 sejdou nad kronikou, popijí víno, ženy se pochlubí, co napekly, či fotografiemi s vnoučaty a po 22. hodině, kdy po sobě senioři vzorně uklidili a umyli nádobí, pokorně odešli domů.

Starostce Svatavě Melicharové, místostarostce Petře Šampalíkové a zastupitelovi Jindřichovi Martínkovi to vadilo. Vadili jim zcela neškodné a bezbranné babičky a dědečkové, kterým vzali jedinou kulturní radost v obci bez náhrady, omluvy. Vyměnili zámky a vykliďte to, vypadněte.  Nešťastným seniorům vzali jednu z mála radostí. Přemýšleli, že vezmou stoly a v zimě, sněhu budou sedět před úřadem na protest, ale to by se jim mohlo stát osudným.

Vznikl konkurz, aby si tam někdo zřídil hospodu na pátek, či sobotu. Dosud po skoro 3 měsících se nic neděje. jen záminka, aby je mohli vyhodit a neotravovali tam. Proč ne, ale nevysvětluje to, proč jim nedali náhradní termín? Jiný prostor na úřadě, je tam horní a dolní prostor? Proč je vykopli jak psy? Z budovy, která patří všem občanům Třebčic a né jen paní starostce. Budovu, jež dávný a oblíbený starosta Trhlík vybudoval pro občany, aby se měli kde scházet.

Prostě jim překáží. Už aby umřeli? Pak by možná byli zcela spokojeni. Věřím, že v jiných obcí takové hyeny nemají.

 

Autoři článku jsou členy spolku

 

 

Komentáře  

-5 #2 Petra Palacká 2022-12-06 15:07
Po přečtení tohoto článku, doporučovala bych autorovi návštěvu u psychiatra v jeho vlastním zájmu.
Citovat
+3 #1 Karel P. 2022-12-06 14:58
Je mi z nich na zvracení...
Citovat