titul
PETICE
za rezignaci / odvolání starostky obce Třebčice,
Svatavy Melicharové
 

Dle čl. 18 Listiny základních práv a svobod a zákona č. 85/1990 Sb. o právu petičním. My, podepsaní občané obce Třebčice, žádáme prostřednictvím této petice rezignaci, či čtyřmi zastupiteli odvolání starostky Svatavy Melicharové ze své funkce starostky. Šanci, aby ukázala, co v ní je dostala, ale naprosto selhala. Důvody k jejímu odchodu jsou shrnuty v bodech níže.

 

Důvody pro odvolání starostky Svatavy Melicharové

 • Dalo by se říct podvodné zvolení. Svatava Melicharová se stala zcela nestandardně starostkou z pozice 1. náhradnice a bez mandátu. Bylo to překvapení pro celou obec.
 • Aby se mohla stát starostkou, potřebovala mandát a jeden ze zastupitelů dosud za neobjasněných podmínek ji svůj mandát přenechal?
 • Vyhození a zrušení zavedeného klubu seniorů na úřadě bez náhrady. Neměla na to práva, pouze zastupitelstvo mohlo zrušit. Z morálního hlediska neomluvitelné.
 • Ani 3 roky neuběhly od spuštění nových, moderních, webových stránek, které byly jako dar obci zdarma předány a Svatava Melicharová je zrušila a objednala nové za cca 50.000, -Kč. Nerespektování práce řádného hospodáře. Plýtvání penězi daňových poplatníků a občanů obce.
 • Vůbec nepochopila a nechápe funkci starosty. Například uteklo stádo koní, pošlapali pole, byli nebezpeční. Po oznámení starostce byla její reakce: "Co mám jako dělat? Mě to nezajímá."
 • V kontrolním výborů díky ní sedí 2 lidé odsouzeni za hospodářskou, trestnou činnost.
 • Domluva s ní je v podstatě nemožná, jde jen o formu hádání se.
 • Vykazování minimální kompetence na poli řízení obce.

Všechny tyto body nasbírali členové Spolku za obec krásnější. Napadá vás ještě nějaký? Napište ho prosím dole do komentářů. bude-li relevantní, doplníme. Děkujeme.

 
„Dle zákona o obcích č. 128/2000 Sb. zastupitelstvo obce je orgán volený občany Třebčic s tím, že ze svého středu volí starostu. Starosta se tím nestává nadřízeným zastupitelstva, naopak je zastupitelstvu podřízený. Zastupitelstvo je nadále zodpovědné za veškeré konání starosty a rovněž nese plnou odpovědnost za konání a financování obce, včetně případných finančních náhrad a trestní odpovědnosti.“
 

V našem případě si starostka dělá, co chce jako nadřízená všem.

Nová starostka?

Z těchto důvodů vznikla tato petice. Na místo starostky, nechť nastoupí skutečný vítěz voleb, Petra Šampalíková, která měla nejvíce hlasů, která i dle opozice má vlohy obci vést a uklidnit.  Je inteligentní, sympatická, má ráda lidi, není závistivá ani mstivá, či arogantní. Dosaďte si opak těchto vlastností, a to je bohužel přesně současná starostka. Pouhá náhradnice, bez mandátu, která tam nemá co dělat!
Nebo ať úřad převezme lídr jejich kandidátky, Jindřich Martínek.

Žádáme

 1. vraťte důchodcům jejich klub, kam mohl přijít každý, který byl zrušen jen díky nenávisti a závisti
 2. přestaňte ničit a rušit věci, které jsou zavedeny a fungují. například webové stránky, které byly darem obci a zcela zdarma
 3. rezignace a odchod starostky Svatavy Melicharové
Stačí tak málo a bude klid. Tuhle válku začala ona, Starostka, nikoli my.
Návod jak Rezignovat, nebo jak odvolat starostu je popsané ZDE
 
 

Komentáře  

+2 #1 Anonym 2022-12-06 15:00
je fakt, že jsem je volil, ale Melicharovou za starostku teda fakt nechci...
Citovat

Elektronický podpis

Petice
za rezignaci / odvolání starostky obce Třebčice,
Svatavy Melicharové
 
Váše údaje v rámci GDPR nebudou nikde zveřejněny. Pouze kompetentním orgánům k ověření.