titul

Odpovídáme Monice - černá skládka navěky?

mapa

Odpovídáme Monice, která nám radí na Facebooku.

Věc: Otevřená závora, bez zámku, na kterém je napsáno „klíče jsou u starosty, či místostarosty obce“ a černá skladba cca 50m po cestě níže.

Monika: Uzavřít přístup k soukromým pozemkům je výborný nápad.. 🤣 očekávám stížnosti za 3..2..1… 🤣 “Černá skládka” není na pozemku obce, stačí se podívat do katastru. Tak můžeš oslovit vlastníky.. Jen by možná chtělo, před napsáním nepravdivých, či zavádějících informací zjistit skutečnosti.. (jen rada).. 😉
 

Odpověď.

Milá Moniko,

  • Skládka je na území obce Třebčice, viz obrázek mapa.
  • Nalézá se na pozemku, jehož vlastníkem je ČR. Úředníky v obci platí stát, čili by to řešit měli.
  • Skládku musí řešit úřad obce, tak jako tak, je na jeho území a dle zákona musí řešit všechny skládky, které vznikly nebo byly nahlášeny v katastru obce i na soukromém pozemku
  • Závora vznikla za účelem, aby tam lidé nedělali černé skládky a obec, jelikož nezajistila uzamčení této cesty je spoluviníkem, že tam vznikají a ta skládka, co tam je, nejenže ji nenahlásili, neodpověděli stěžovateli, ale ani ji asi neřeší?
  • To, že ta cesta vede i na jiné soukromé pozemky, a je zamčena, řeší tabule, kde je napsáno “klíče jsou u starosty a místostarosty."

Černá skládka na území obce a její likvidace? Skládku by měl odstranit majitel pozemku v možné spolupráci s obcí (ve většině případů se jedná o komunální odpad, který na pozemek odložili občané). Pokud by se jednalo o obecní pozemek, šly by veškeré výdaje za obcí.

Spolek za obec krásnější

Elektronický podpis

Petice
za rezignaci / odvolání starostky obce Třebčice,
Svatavy Melicharové
 
Váše údaje v rámci GDPR nebudou nikde zveřejněny. Pouze kompetentním orgánům k ověření.
 

ZmapujTo