titul

Nezájem o tradice

babička
 

V Třebčicích je hezkým zvykem a dlouhodobě dodržováno, že jsou rozhlasem hlášeny gratulace k narozeninám všem lidem nad 60 let. Toto po desetiletí fungovalo, až do nástupu současné sestavy v čele se starostkou Svatavou Melicharovou a místostarostkou Petrou Šampalíkovou. V neděli, kdy jedna ze seniorek měla narozeniny, rozhlas mlčel. Nepopřáli jí v ten den, ale až druhý den, kdy byly úřední hodiny a kdy dotyčná již narozeniny neměla. Dle našich informací dodnes bez omluvy, vysvětlení.

Současná sestava zrušila senior klub a vyhodili babičky a dědečky z úřadu jako psy, na což ani neměli právo. A nyní zruší i tradici obce a nepopřejí ani důchodcům k narozeninám? Nezájem, ať už umřou a neotravují je? Přeji jim, ať jim to jejich děti vrátí a taky si na ně nevzpomenou.

Na úřadě z úst místostarostky Petry Šampalíkové jen vypadlo „jsem neměla čas….“ Tak proč se na ten úřad cpala, když nemá čas? A není snad jediná, kdo může hlásit narozeniny? Starostka Svatava Melicharová má úřad kousek od domu, to také neměla čas?

A co ta nebohá babička, která celý den seděla u pootevřeného okna a čekala, že jí rozhlas popřeje k narozeninám? Co ji máme říct? Že nějaká Šampalíková, nebo Melicharová zapomněli, nebo se spíše jen vymluvili, že neměli čas? Hanba vám!

Další z tradic, na kterou úřad neměl čas je Turnaj v prší, na který jezdí i občané z okolních vesnic. Mají to totiž v kalendáři jako plánovanou událost, s kterou dopředu počítají. Starostka Svatava Melicharová si asi kalendář neprohlédla a když bylo týden před akcí, nebyl dle Melicharové, Šampalíkové čas?  Prý tam není účetní a kdo by to platil ze svého a namáhal se? A jak to vlastně funguje? Oni totiž nikdy na těchto akcích nebyly, kultura obce je za poslední 4 roky zcela nezajímala. Nebo je někdo na nějaké akci viděl?

Když jsem se ptala místních seniorů, dokázali by to zorganizovat ze dne na den, to oni umí, ale nikdo je nepožádal, jen jim bylo oznámeno, že se to nekoná. Mě samozřejmě také nikdo nepožádal, přestože jsem zde plno nových akcí již zorganizovala.

autor článku A.H.Kapsová
Spolek za obec krásnější
 
 

Elektronický podpis

Petice
za rezignaci / odvolání starostky obce Třebčice,
Svatavy Melicharové
 
Váše údaje v rámci GDPR nebudou nikde zveřejněny. Pouze kompetentním orgánům k ověření.
 

ZmapujTo