titul

Turnaj Kanasta, Žolíky

games
 
Zveme všechny na turnaj v karetní hře Kanasta, Žolíky.
KDY: Pátek 10.5.2024 od 19:00 hod. OÚ Třebčice
 

Jak se to hraje?

  • hra je úrčená pro 2 až 6 hráčů
  • hra využívá žolíkové karty.

Mezi hráče se rozdá po 12 kartách, jen předákovi (první hráč po levici rozdávajícího) se dá karet 13. Zbytek karet je v talónu. Předák zahájí hru vyložením své třinácté karty.  Cílem je zbavit se všech karet tím, že se vyloží na hrací desku. Můžete vykládat trojice nebo čtveřice stejných figurek různých barev (např. čtyři dámy) nebo postupky tří a více karet stejné barvy (např. A-K-Q-J-10-9). Žolík může nahradit chybějící kartu. Karty lze přikládat k již vyloženým sestavám a přeskupovat je. Vykládat se může až po třetím kole. Pokud nevyložíte žádnou kartu, vezmete si kartu z odloženého balíčku. Vítězem je ten, kdo se jako první zbaví všech karet; ostatní si zaznamenají počet karet v ruce a hra pokračuje dalším kolem.

Kdy můžu zavřít z ruky?
Pravidla mluví jasně. Zavřít hru případně vykládat karty je možné vždy když máte jednu postupku čistou (příklad: eso,dva,tři) Pokud máte na ruce pouze postupky špinavé a někdy dokonce i v počtu menším než povolených 42 bodů, musíte kombinovat tak dlouho až se vám to podaří.
 
Na místě občerstvení: pivo, nealkoholické nápoje, tvrdý alkohol, zmrzlinový pohár, nakládaný hermelín, utopenci a mnoho dalšího.
K dispozici další hry: Šipky, fotbálek, šachy, karty...
 
Rezervace i jednotlivých stolů, pro 2, 4, či 6 lidí. 
Magdaléna +420 721 199 214
 
 
karty