titul

Děkujeme za úklid obce

brigada

Do sobotní, dobrovolnické akce „Ukliďme Česko," která probíhala na území celé České republiky a jejímž cílem bylo uklidit nelegálně vzniklé černé skládky, nepořádek apod. se zapojila i naše obec Třebčice. Organizátorem akce byla obec a místostarosta Jindřich Martínek, který vše objednal a zařídil (pytle, rukavice a další pomůcky..) a 18 přihlášených dobrovolníků zvěstoval dobrý výsledek. Bohužel místostarostu schvátila nemoc a přišlo i pár omluv od zastupitelů, (směna v práci, návštěva maminky apod.). Z 18 lidí nedorazila ani polovina. Celkem bylo 5 účastníků z obce!

Nejhorší na tom bylo, že v tom vedru s pytlem v ruce a rukavicích se lopotíte v mezích, sbíráte odpadky a další bordel a na zahradách doma vidíte ty lidi, jak se tam slunní, odpočívají a nějaký úklid obce je jim ukradený. A jsou to i ti lidé, kteří na zastupitelstvu kromě urážek, měli spoustu nápadů, co všechno udělat, kde co uklidit, kde co natřít ale skutek utekl. Tihle lidi umí pracovat jen ústy, především na veřejných schůzích! A výmluvy tipu, že tam nejdou proto, že tam jde ten a onen, to je opravdu trapné. Zde je vidět, že dělat cokoli pro obec je naprosto zbytečné! Kéž by na úklid obce přišlo tolik lidí, jako chodí radit na veřejné schůze!

Děkuji Monika a spol…

 

Zastupitelka Simona Heroutová byla na víkend pryč, ale ve všední dny si ten pracovní víkend nadělala. Krom jiných zařídila zvelebení památníku, viz foto dole. "Maty natřel kovové části a jelikož stará ohrádka byla shnilá, s Milanem přivezli novou a natřenou."  Bravo!

I když šlo o akci obce, v rámci klubu a naší hry povyšujeme brigádníky, kteří se účastnili úklidu obce. Děkujeme, že jste naší obec udělali krásnější.

U hry Čelovka, hra kterou jsme v sobotu hráli jsme zjistili, že je to skvělá zábava. 100x lepší, než na tu hru koukat v TV – pořad Partička. Zahrát si ji je jiné a lepší a určitě jsme ji nehráli naposledy. Vítězem čelovky se stal J.H., který hádal Charlie Chaplina a stačilo mu k tomu jen 9x otázek. Gratulujeme, povýšen. Hráli jsme i „hádej kdo jsem – zaměstnání“ a naprosto nás rozsekala Monika. Nešlo to hrozně dlouho uhodnout:-)

AJ