titul

23.6.2024; Křest knihy v Třebčičích

krest3

Obec Třebčice zažije jedinečnou kulturní událost. Spisovatelka Hanka Doskočilová z Luže a Andrea Hladíková Kapsová vás srdečně zvou na křest knihy, která pojednává o místním kontaktním zooparku, Farmě Kapsa, jež zachraňuje zvířátka. Odnést podepsanou knihu si můžete i VY.

Přijďte se zúčastnit této výjimečné akce. Jste srdečně zváni. Občerstvení zdarma.

KDY: 23.6.2024, od 17:00, I. patro OÚ Třebčice 2
REZERVACE na tel +420 739 220 845, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
krest

 

14.6.2024; Turnaj Fotbálek

fotbalek

V pátek cca od 20:00 proběhne turnaj ve fotbálku, který jsme do klubu, do I. patra konečně minule dotáhli. UF :-)
Už nyní víme, kdo turnaj vyhraje, protože JH skoro všechny minule porazil 10:0.
Najde se někdo, kdo ho porazí?
Hrát se bude o nejlepšího jedince a nejlepší dvojici.
Dvojice nejspíš budou partneři, ale není podmínkou.
 
 
 
 

7.6.2024; Klub uzavřen

closed

Dne 7.6.2024 klub uzvařen z důvodu probéhajících voleb do EU. Volby do Evropského parlamentu v roce 2024 vyhlásil v Česku prezident Petr Pavel na pátek 7. a sobotu 8. června 2024, a to v rámci celoevropských voleb do Evropského parlamentu. Nově zvolený Evropský parlament by měl být složen ze 720 poslanců, Česká republika v něm bude mít 21 zástupců.

Hokej na plátně

hokej

Pokusíme se zrealizovat páteční hokej v klubu na plátně, skrze laptop a projektor. Snad to klapne:-) V pátek hrajeme s Rakouskem, tak doufáme, že si tu velkou výhru na velkým plátně užijeme. Přijďte taky :-)

V pátek, od 19 v klubu a jak už se začíná říkat "U Šimečkůjc." :-)

 

 

Turnaj Kanasta, Žolíky

games
 
Zveme všechny na turnaj v karetní hře Kanasta, Žolíky.
KDY: Pátek 10.5.2024 od 19:00 hod. OÚ Třebčice
 

Jak se to hraje?

  • hra je úrčená pro 2 až 6 hráčů
  • hra využívá žolíkové karty.

Mezi hráče se rozdá po 12 kartách, jen předákovi (první hráč po levici rozdávajícího) se dá karet 13. Zbytek karet je v talónu. Předák zahájí hru vyložením své třinácté karty.  Cílem je zbavit se všech karet tím, že se vyloží na hrací desku. Můžete vykládat trojice nebo čtveřice stejných figurek různých barev (např. čtyři dámy) nebo postupky tří a více karet stejné barvy (např. A-K-Q-J-10-9). Žolík může nahradit chybějící kartu. Karty lze přikládat k již vyloženým sestavám a přeskupovat je. Vykládat se může až po třetím kole. Pokud nevyložíte žádnou kartu, vezmete si kartu z odloženého balíčku. Vítězem je ten, kdo se jako první zbaví všech karet; ostatní si zaznamenají počet karet v ruce a hra pokračuje dalším kolem.

Kdy můžu zavřít z ruky?
Pravidla mluví jasně. Zavřít hru případně vykládat karty je možné vždy když máte jednu postupku čistou (příklad: eso,dva,tři) Pokud máte na ruce pouze postupky špinavé a někdy dokonce i v počtu menším než povolených 42 bodů, musíte kombinovat tak dlouho až se vám to podaří.
 
Na místě občerstvení: pivo, nealkoholické nápoje, tvrdý alkohol, zmrzlinový pohár, nakládaný hermelín, utopenci a mnoho dalšího.
K dispozici další hry: Šipky, fotbálek, šachy, karty...
 
Rezervace i jednotlivých stolů, pro 2, 4, či 6 lidí. 
Magdaléna +420 721 199 214
 
 
karty

Oslava svatého Floriána

riman

Přijďte s námi oslavit svátek svatého Floriána. V sobotu 4.5.2024 od 19:00 hodina na OÚ Třebčice.

Kdo to byl svatý Florián? Svatý Florián, jehož jméno je z latinského slova „florianus“ a v překladu znamená „kvetoucí, rozkošný“, patří mezi nejpopulárnější české světce. Svatý Florián bývá nejčastěji zobrazován jako římský voják s přilbou, mečem a korouhví vylévající z vědra vodu na hořící dům a někdy i na hořící chrám. Jeho památka je oslavována 4. května, stal se patronem všech hasičů, kominíků a zedníků. Je patronem proti požárům a vodě, a proto představoval v dřívějších dobách běžný námět pro výklenkové plastiky venkovských usedlostí, které měly ochraňovat dům. Dokonce o jeho svátek bylo zakázáno rozdělávat oheň a nosit vodu, aby se v usedlosti nestalo neštěstí. Floriánovo „hasičství“ je však třeba chápat v původním slova smyslu jako hašení požáru lidské zloby a nenávisti. Svatý má proto v rukou nádobu vody života, která má hasit vyprahlost a zlo. Pojďte i vy uhasit "žížeň" nenávist a lidské zlo, kterého je bohužel v Třebčicích přemíru.

Na místě občerstvení: točené pivo, nealkoholické nápoje, tvrdý alkohol, zmrzlinový pohár, nakládaný hermelín, utopenci a mnoho dalšího.
K dispozici další hry: Šipky, fotbálek, šachy, karty...
 
Rezervace i jednotlivých stolů, pro 2, 4, či 6 lidí. 
Magdaléna +420 721 199 214
 

POZOR V PÁTEK ZAVŘENO

closed sign with bright purple light 23 2149169038

Pozor! V pátek nebude klub otevřen, ale náhradní termín je hned druhý den v sobotu! Program na sobotu 4.5.2024 od 19 hodin bude brzy upřesněn! Díky za pochopení.

 

Píše se o nás v novinách!

noviny2

Máte doma už květnové Nepomucké noviny? Tak na straně 27 se píše o naší klubové hospodě. Myslím, že je to hezké čtení, poděkování a snad se konečně také někdo odvážný už ozve, kdo by nás porazil v šipkách, šáchách, nohejbalu či jiné aktivitě. Výstřižek z novin níže:

noviny

CELÉ NOVINY V PDF ZDE

Dotace pro klub

1000

Klub získal dotační příspěvek 100.000,- Kč. Jde už o 3. dotaci, děkujeme. Tyto peníze nepůjdou na klub, ale Andrea s Magdou si je rozdělí. Klub totiž vznikl jenom kvůli dotacím, aby na něm mohli vydělávat...

Tyto a jim podobné nesmysly se šíří vesnicí, dle citátu „Podle sebe soudím tebe.“ Různí lidé roznáší tyto pomluvy. Jde o hamtavé a závistivé lidi, kteří by nikdy neudělali nic nezištně a tak nedokážou pochopit, že Andrea a Magda klubovou hospodu dělají jen tak, zdarma.

„Závist je dobrý ukazatel toho, že něco děláte správně“ Morgan Freeman

Klub - hospoda je neziskový a dobročinný. Žádnou dotaci klub nedostal, nedostane a ani dostat nemůže. Nevíme o jakou dotaci by se jednalo? Dotace na konzumaci piva, tu neznáme? Běžné, ale bývá dotování klubů obcí, jako příspěvek na kulturu občanů. My se, ale i bez toho obejdeme. Andrea je předsedkyní spolku a stará se o to, aby vše bylo dle zákona. Tuto činnost dělá zcela zdarma, za celou dobu z klubové hospody nemá ani korunu. Kromě hromady času ještě za smlouvy, razítka, provoz a vytvoření povinných webových stránek apod., již dala dost peněz ze svého.

Magda a Martin řídí klubovou hospodu, která aby mohla fungovat je pod spolkem. Stejně jako Andrea to dělají nezištně a s radostí. Navazují na konec, kdy v obci skončila hospoda Pavly a Franty, kterou zničila závist a mnoho udání.

Až Vám zase někdo bude vyprávět, že Kapsová dělá klub, aby na něj mohla brát dotace, tak jde jen o pomluvu závistivého hlupáka, hlupačky. Hold někoho v životě naplňují závist a pomluvy. Někdo se naopak rád raduje i z malých úspěchů a přeje je i druhým.

Ohledně nesmyslů o dotacích je jednoduché si to ověřit v každoroční veřejné Výroční zprávě, která obsahuje i Finanční zprávu a je veřejně vložena v obchodním rejstříku.

A.

 

Křest nové pípy

pipa

Kluby a hospody mají své nezaměnitelné kouzlo. Ať už jde o atmosféru, hry, přátelské prostředí nebo pestrý výběr nápojů, jsou místem setkávání, radovánek a prožívání společných okamžiků. A když se do toho všechno přidá ještě nová pípa, je to důvod k oslavě :-)

Přijďte si užít přesně v 19:00 slavnostní přelití prvního piva z nové pípy. Ten prvotní tok piva, který bude symbolizoval začátek nové éry v klubu. A až bude pak všem natočeno, první přípitek bude směřovat na „pípu,“ a na jejich hrdé rodiče, Martina a Magdu Šimečkovi. A pro všechny, kteří se této oslavy zúčastní, zůstane snad tento večer dlouho v paměti jako jeden z těch nezapomenutelných.

Pozor změna! Většina lidí chodila později, proto jsme změnili čas odkdy bude klub otevřen. Z 18:00 na 19:00 hodin, čili: Klubové posezení každý pátek, od 19:00, v I. Patře na OÚ Třebčice. (dole na našem původním místě jsou důchodci) Nahoře je více místa, vejde se tam více lidí a nebudeme se tam mačkat jako sardinky!

Těšíme se na Vás, přijďte spolu s námi pokřtít a zapít novou pípu.

Na místě občerstvení: točené pivo, nealkoholické nápoje, tvrdý alkohol, zmrzlinový pohár, nakládaný hermelín, utopenci a mnoho dalšího.
K dispozici další hry: Šipky, fotbálek, šachy, karty...
 
Rezervace:
Magdaléna +420 721 199 214